top of page

Kancelaria frankowa Katowice

kred wal rec na kłopoty_edited.jpg

Efektem korzystnych wyroków TSUE oraz Sądu Najwyższego jest większa liczba organizacji oferujących pomoc frankowiczom w Katowicach w bataliach z bankami. Odpowiednie wsparcie prawne jest rzecz jasna bezcenne, jednak wiele z nowo powstałych podmiotów nie ma wymaganych kompetencji i wiedzy, przez co ich klienci mogą stracić na tej współpracy. Osoby posiadające kredyt frankowy powinna obsługiwać kancelaria, której specjaliści mają duże doświadczenie w tym trudnym zagadnieniu prawnym. Kancelaria frankowa SubiGo to zespół profesjonalistów gwarantujących kompleksowe usługi z tego zakresu, dzięki którym frankowicze w Katowicach i innych miastach Polski mają szansę na uwolnienie się od kredytu frankowego.

Fachowe wsparcie na każdym etapie walki z bankiem

Rozważając kancelarie frankowe w Katowicach, należy zwrócić uwagę nie tylko na kompetencje i staż na rynku, ale także na to, co zapewniają w ramach usług. SubiGo wyróżnia się tym, że świadczy specjalistyczną pomoc na każdym etapie postępowania frankowego. W ramach współpracy do naszych zadań należy:

 • bezpłatne rozpoznanie i analiza umowy frankowej,

 • marginalną opłatę startową,

 • uczciwe wskazanie wysokości ewentualnych kosztów rozliczeń,

 • profesjonalne sporządzenie i złożenie pozwu frankowego do sądu,

 • fachowa reprezentacja kredytobiorcy przez renomowanego specjalistę w trakcie rozprawy sądowej.

Kancelaria frankowa SubiGo to szansa na to, aby frankowicze mogli efektywnie rozwiązać problem kredytu. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba jesteście jednym z nich, to skontaktuj się z nami.

Czy da się unieważnić umowę frankową?

Kancelarie oferujące pomoc frankowiczom w Katowicach muszą często mierzyć się z pytaniem o możliwość stwierdzenia nieważności umowy frankowej, czyli potocznie rzecz ujmując, unieważnienia umowy frankowej. Liczne korzystne wyroki frankowe nie tylko zachęcają kredytobiorców do walki o swoje prawa, ale również uprawdopodobniają ich potencjalny sukces.

Nie inaczej jest z kwestią unieważnienia umowy bankowej w Katowicach – w ostatnich latach szansa na osiągnięcie tego celu bezsprzecznie wzrosła, nadal jednak zależy w dużej mierze od rodzaju zadłużenia. Warto więc nieco mocniej pochylić się nad dwoma typami kredytów frankowych, którymi są:

Czym się różnią od siebie warianty kredytów frankowych?

Kredyty frankowe denominowane to rodzaj zadłużenia, w przypadku którego wartość określona jest we frankach, a wypłatę realizuje się w złotówkach. Kredytobiorca nie ma świadomości dokładnej wartości kredytu, co może prowadzić do otrzymania niższej sumy niż zakładał. Umowę o kredyt frankowy denominowany można unieważnić, jeśli złożony zostanie prawidłowy pozew frankowy, a frankowicz będzie odpowiednio reprezentowany w sądzie.

Indeksowany kredyt frankowy wiąże się natomiast z tym, że zarówno jego wypłata, jak i wartość wyrażone są w złotówkach. Konsekwencją powyższej zasady jest to, że frankowicze wiedzą, jaką sumę mogą uzyskać, ale nie mają wiedzy, ile będą musieli oddać. Unieważnienie kredytu we frankach jest w tym wypadku niemożliwe, ale frankowicz może liczyć na zwrot nadpłaconych rat oraz zmniejszenie salda zadłużenia.

A może pójść z bankiem na ugodę?

Perspektywa walki sądowej z kredytodawcą wzbudza czasami wątpliwości we frankowiczach. Decydują się wtedy na skorzystanie z propozycji ugody, którą złożył im bank. Kancelarie oferujące fachową pomoc frankowiczom w Katowicach alarmują, że taki wybór jest najczęściej wyjątkowo niekorzystny. Dlaczego? Pójście na ugodę z bankiem równa się utracie zysków wynikających z wygranej sprawy i może powodować niemałe trudności w dalszej perspektywie. Pozwy frankowe stanowią znacznie lepszą alternatywę, tym bardziej że nie rzutują negatywnie na historię kredytową.

Rozumiemy, że optymalny wybór w takiej sytuacji może być problematyczny. Nie warto więc dokonywać pochopnych posunięć na własną rękę – lepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów, którą gwarantuje kancelaria frankowa SubiGo.

 

Kompetentne doradztwo frankowe

Kredyt we frankach szwajcarskich nie musi spędzać snu z powiek. Aby raz na zawsze rozwiązać tę kwestię, sięgnij po wsparcie doświadczonych prawników z SubiGo. Oprócz Katowic oferujemy nasze kompleksowe usługi również w innych miastach w Polsce

:

Chcesz cieszyć się życiem bez zadłużenia frankowego? Postaw na SubiGo!

Masz pytanie? Skontaktuj się  z nami!

Tymienieckiego 25c/296, Łódź

Napiszpomoc@kancelariasubigo.pl

 

Zadzwoń: (+48) 600 970 929

 • Biały Facebook Ikona
 • Biały Instagram Ikona
 • Biały LinkedIn Icon
 • Biały Twitter Ikona

Masz pytanie? Skontaktuj się  z nami!

Tymienieckiego 25c/296, Łódź

Napiszpomoc@kancelariasubigo.pl

 

Zadzwoń: (+48) 600 970 929

 • Biały Facebook Ikona
 • Biały Instagram Ikona
 • Biały LinkedIn Icon
 • Biały Twitter Ikona
bottom of page